Çizgi Romana Başlamak İçin En İyi Çizgi Romanlar

Çizgi roman okumak ülkemizde maalesef çok kolay değil. Ama süper kahraman furyasıyla birlikte çizgi romana olan ilgi ve ulaşma imkanı arttı.  En iyi çizgi romanlar listesi yapacak kadar büyük bilgi birikimine sahip değiliz. Ama naçizane olarak çizgi romana bir yerlerden başlamak isteyenler için bir liste hazırladık. Çizgi romana başlamak için en iyi çizgi romanlar sizlerle.

1-Batman: Year One

çizgi romana başlamak

Yazar Frank Miller’dan en iyi Batman başlangıç hikayesi. Tonlarca seri arasından hangi Batman çizgi romanlarını okuyacağını bilemeyen okur için temiz bir giriş. 1987 yılında yayınlanan bu seri çizgi romana başlamak ve Batman’in karanlık dünyasına girmek için ideal.

2-Preacher

Evet, dizisi olan Preacher’dan bahsediyoruz. Garth Ennis’in 9 kitap halinde bulabileceğiniz. Gerçeküstü, komik ve çarpıcı çizgi romanı… Okumaya değer, dizisi de gayet güzel. Zekice ve edepsizce güzel elinizden bırakmakta zorlanacaksınız.

3-Sandman

çizgi romana başlamak

Neil Gaiman’ı muhakkak duymuşsunuzdur. Usta yazarı bu kadar efsanevi bir adam yapan eser işte bu. Çizgi roman denilince akla gelmesi gereken belki de ilk eser. Arkasından gelen tonlarca esere ilham olan Sandman’i okumanızı tavsiye ediyoruz. En iyi çizgi romanlar listesinde yer alan bu eseri okurken de Metallica – Enter Sandman dinleyin.

4-Y:The Last Man

Gizemli bir salgından sonra dünyada bütün erkekler yok olur. Yorick hayatta kalan tek erkektir. Bu salgının nedenini öğrenmek için evcil maymunu ile maceraya başlar. Çizgi romana başlamak için güzel bir eser.

5-The Killing Joke

çizgi romana başlamak

Listemizdeki ikinci Batman çizgi romanı Öldüren Şaka… Çizgi roman dünyasının en iyi yazarı kabul edilen deli dahi Alan Moore’dan Joker Batman ilişkisine, Jokerin köklerine akan ve her zamankinden çok daha sert bir çizgi roman. Hazır Joker filmi bu kadar hype yaratmışken bir bakın derim.

6-Daytripper

Okuduğum en güzel eserlerden biri. Çizgi roman kategorisinde olmasına rağmen benim için genel olarak okuduğum eserler arasında üst sıralardadır bu çizgi roman. Ülkemizde Güngezgini adıyla yer alan bu eser, çizgi romana başlamak için çok iyi bir eser. Çok dolu bir alt metni olan harika bir eser.

7-V for Vendetta

Evet, filmini izleyip hayran olduğunuz o meşhur film de bir çizgi roman uyarlaması. Yine çizgi roman dünyasının dâhisi Alan Moore’dan bir başyapıt. Anarşizm, faşizm, adalet… Bir çok konuda çağlar boyu gidecek kaliteli bir eser. Filmini çok severim ama çizgi romanı ayrı güzel.

8-Watchmen

çizgi romana başlamak

Alan Moore’un ve çizgi roman dünyasının en büyük eseri Watchmen. Buna itiraz edebilecek çok fazla kişi yoktur bence. Derin karakterler ve derin olaylar üzerine yapılmış en dolu işlerden biri. En iyi çizgi roman listesi yapacak olsak tartışmasız en tepede yer alırdı. Çizgi romana başlamak için belki biraz ağır kaçabilir. Genç dimağlara önermiyoruz.

BENZER YAZILAR

YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

POPÜLER YAZILAR

En İyi Bilim Kurgu Romanları

En iyi bilim kurgu romanları, daha doğrusu bizim  en sevdiğimiz bilim kurgu romanlarını sizler için derledik. Aradığınız bazı fiyatlar bu listede olmayabilir. Öncelikle en...

Gelmiş Geçmiş En İyi Gitaristler

Müzik dünyasının gelmiş geçmiş en iyi gitaristler listesi ile karşınızdayız. Gitarı adeta ağlatan biricik gitaristlerimiz için böyle bir liste yapmak için geç bile kaldık....

Gecenin Büyük Boşluğu – The Vast Of Night

Merhaba sevgili herseygeeki.com okurları. Bugün Amazon Prime seçkisine girmesiyle haberdar olduğumuz " The Vast Of Night " isimli bağımsız bilim kurgu filminin...