En İyi Amazon Dizileri

Ülkemizde Netflix’in popülerleşmesiyle birlikte yeni nesil yayın platformlarına da ilgi arttı. Amazon Prime yayın platformunun ülkemize gelmesiyle, muadil olarak izleyici çeken yeni bir platformumuz daha oldu. Blu Tv, Disney+, HBO Max, Apple TV+ diye uzayan yeni nesil yayın platformlarında bugün en iyi Amazon dizileri listemiz karşınızda.

The Marvelous Mrs. Maisel

en iyi amazon dizileri - maisel

1950’lerin Amerika’sında geçen dizimizde, Midge evli ve iki çocuk sahibi bir kadındır. Mutlu ve mükemmel bir ailesi olduğunu düşünen Midge bir gün kocasının onu aldattığını ve hayatının aslında mükemmel olmadığını öğrenerek sarsılır. Sonrasında gelişen trajikomik olaylarla kendini bir komedi kulübünde stand-up  gösteri yaparken bulur. Bu alanda bir kariyer yapma fikri edinen Midge, ağzını bozmaktan asla çekinmez. Sevdiğim Amazon dizilerinden olan “The Marvelous Mrs. Maise”ı değişik tat arayanlara öneririm.

Good Omens

en iyi amazon dizileri good omens

Good OmensNeil Gaiman ve Terry Pratchett tarafından yazılan, ülkemizde de “ Kıyamet Gösterisi” olarak basılan romandan uyarlanmıştır. Kitabını okuma fırsatı bulamamıştım ancak diziyi izleme fırsatım oldu ve çok eğlendim. David Tennant ve Micheal Sheen’i iyi ve kötü melekler olarak izlemeye doyamadım. Eğlenceli ve fantastik bu diziyi izlemenizi tavsiye ederim. İyi ve kötünün çekişmesini bu açıdan izlemek keyif vericiydi.

Fleabag

en iyi amazon dizileri fleabag

2019 yılında ödüle dolamayan bir kara komedi. Phobe Waller-Bridge’nin yarattığı, yazdığı ve başrolünü üstlendiği komedi- dram dizimizde hayatı, ilişkileri, ailesiyle olan ilişkileri hiç de iyi gitmeyen bir kadının eğlenceli ve yer yer çarpıcı macerasını izliyoruz.

Homecoming

en iyi amazon dizileri homecoming

Julia Roberts, gazileri normal yaşama geri döndürmeye yardımcı olan Homecoming adlı bir tesiste çalışan Heidi rolünde karşımıza çıkıyor. Fakat bu işte geçmişinde hatırladığından daha fazlası var. Savunma Bakanlığı bir kez karıştığında, Heidi kendini sorunların içinde bulur. Julia Roberts için bile izlenir.

Tom Clancy’s Jack Ryan

en iyi amazon dizileri jack ryan

The Office” dizisinin muzip Jim Harper’ı bu sefer keskin bir dönüşle devletin karıştığı sert kedi fare oyununun içinde buluyor. CIA analisti Jack Ryan’ın aksiyon ve macera dolu hikayesi.

Mozart in the Jungle

en iyi amazon dizileri mozart

Amazon Prime ile ilk tanıştığım dizi. Aşk, para, hırs New York sokaklarında bizleri bekliyor. Büyük müzik defası Rodrigo, New York senfoni orkestrasına geliyor ve genç oboist Hailey’in hayallerini gerçekleştirme yolunda ilk adımı atıyor. Klasik müzikle ilgili insanların izlemesi gereken bir dizi.

The Boys

the boys herşeygeeki

Son dönemde izlediğim en güzel dizilerden biri “The Boys“. Süper kahramanların şehirde cirit attığı ve bu kahramanların bir şirkete bağlı olduğu bir dünya düşünün. Şimdi birde bu dünyada meydana gelebilecek kaosu düşünün. İşte “The Boys” tam olarak bunu anlatıyor. Zekice ve eğlenceli, en iyi Amazon dizileri arasında.

 

Carnival Row

Başrollerinde Orlando Bloom ve Cara Delevingne’nin olduğu fantastik bir dünyada geçen detektiflik hikayesi. İnsan olan detektif Rycroft ve peri Vignette, Victorian tarz fantezi dünyasında canavarların, huzursuz karanlık dünyanın ortasında bir maceraya atılıyorlar.

BENZER YAZILAR

YORUMLAR

  1. Ben Netflix kullanıcısıyım. Açıkçası Amazonda hangi ve nasıl diziler var bilmiyorum. Hatta Amazon dizileri nasıldır diye ara ara da düşünüyorum. En iyi Amazon dizileri ve açıklamalarını bizlere sunduğunuz için teşekkür ederim. En azından listedeki dizilerin konularını ve hikayelerini okuyarak bir fikir yürütebilirim.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

POPÜLER YAZILAR

En İyi Bilim Kurgu Romanları

En iyi bilim kurgu romanları, daha doğrusu bizim  en sevdiğimiz bilim kurgu romanlarını sizler için derledik. Aradığınız bazı fiyatlar bu listede olmayabilir. Öncelikle en...

Gelmiş Geçmiş En İyi Gitaristler

Müzik dünyasının gelmiş geçmiş en iyi gitaristler listesi ile karşınızdayız. Gitarı adeta ağlatan biricik gitaristlerimiz için böyle bir liste yapmak için geç bile kaldık....

Gecenin Büyük Boşluğu – The Vast Of Night

Merhaba sevgili herseygeeki.com okurları. Bugün Amazon Prime seçkisine girmesiyle haberdar olduğumuz " The Vast Of Night " isimli bağımsız bilim kurgu filminin...