En İyi Fantastik Roman Serileri – 2

En iyi fantastik roman serileri listemizin ikinci ile karşınızdayız. “ Neden Tolkien bu listede yok! “ demeden önce En İyi Fantastik Roman Serileri listemize bakmanızı öneririz. Belki üçüncü bir en iyi fantastik romanlar serisi bile yapabiliriz kim bilir.

1-Amber Yıllıkları

en iyi fantastik roman serileri

Amber Yıllıkları serisi, Amber’in dokuz prensi arasındaki entrikayı, savaşı, gölgelere uzanan yolu anlatıyor. Baş karakter Corwin kaosun ortasında hafızasını yitirmiş bir şekilde hastane odasında uyanıyor. Game of Thrones adıyla bildiğimiz “Buz ve Ateşin Şarkısı” serisine ilham olan bir seri.

 

2-Kralların Yolu

Kitabın yazarı Brandon Sanderson adeta fantastik roman yazmak için doğmuş. Hikaye seride üç ana karakter üzerinden anlatılıyor. 10 kitaptan oluşması planlanan bu seride fantastik bir romandan bekleyeceğiniz her şey var.

3-Zaman Çarkı

en iyi fantastik roman serileri

Robert Jordan’ın fantastik külliyatı… Zamana meydan okuyan, 15 kitaptan oluşan devasa bir destan. Yenidoğan Ejder’in çobanlıktan krallığa, krallıktan yıkımın gücü olmaya giden yolu anlatılır bu seride. Üst düzey bir detaycılıkla Robert Jordan, yarattığı dünyanın tüm detaylarına iner.

 

4-Karanlık Cevher Serisi

Philip Pullman’ın üç kitaptan oluşan milyonlar satan serisi. Dünyamızın fantastik bir türevinde yetim kız çocuğu Lyra’nın hikayesini anlatır. Kutuplara, paralel dünyalara uzanan okunası bir seri… Seri şuan His Dark Materials adıyla bir diziye uyarlandı. Dizinin ilk sezonu bitince incelemesi yine sitemizde olacak.

5-Narnia Günlükleri

en iyi fantastik roman serileri

C.S.Lewis’in, ki kendisi Tolkien’in arkadaşı olur, yarattığı fantastik dünya üzerinde ne çok satan en iyi fantastik roman serileri listesine hakkıyla girecek bir seri. Aslan, Cadı ve Dolap da dört kardeş kaldıkları evde bir dolaptan fantastik Narnia dünyasına geçiş olduğu keşfeder ve büyük bir maceraya kapılırlar. Narnia Günlükleri serisi, sinemaya da aktarılmıştır.

6-Otostopçunun Galaksi Rehberi

En güzelini en sona sakladık. Douglas Adams’ın radyo tiyatrosu olarak başlattığı, daha sonra dünyayı etkisi altına alacak olan, hiciv dolu fantastik roman serisi. Galaktik otoban geçeceği için yıkılan dünyadan uzaylı dostu Ford tarafından kurtarılan Arthur, uzayda otostop çekerek maceradan maceraya koşar. Şüphesiz fantastik roman sevmeyenlerin bile okuması gereken bir seri.

BENZER YAZILAR

YORUMLAR

  1. Fantastik bir hayal gücüne sahip olmamın da etkisiyle fantastik roman serileri okumaya bayılıyorum. Kitap okumanın en güzel yanı anlatılan öyküyü istediğiniz gibi hayal edebiliyorsunuz. Hayal gücünü geliştirmek isteyenlere önerim fantastik roman serileri okumalarıdır. Hayal gücünüzü fantastik romanlarda zorlayarak sınırları kaldırabilirsiniz. Öneriler çok güzel, bence bu listedeki tüm kitapları herkes okumalı.

  2. Narnia Günlükleri’nin yeri benim için hem kitap hem de uyarlanan filmleri açısından bambaşkadır. Çocukluğumda Harry Potter ve Narnia Günlükleri’ni elimden bırakmayan bir çocuk olarak büyüdüm. Bana kalırsa hayal gücü ve yaratıcılığımızın gelişmesinde önemli de rol oynamışlardır.

  3. en iyi fantastik roman serilerinden sadece 2 tanesini okumuşum. Diğer kitapları not ettim. Seri olarak alıp okumam lazım

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

POPÜLER YAZILAR

En İyi Bilim Kurgu Romanları

En iyi bilim kurgu romanları, daha doğrusu bizim  en sevdiğimiz bilim kurgu romanlarını sizler için derledik. Aradığınız bazı fiyatlar bu listede olmayabilir. Öncelikle en...

Gelmiş Geçmiş En İyi Gitaristler

Müzik dünyasının gelmiş geçmiş en iyi gitaristler listesi ile karşınızdayız. Gitarı adeta ağlatan biricik gitaristlerimiz için böyle bir liste yapmak için geç bile kaldık....

Gecenin Büyük Boşluğu – The Vast Of Night

Merhaba sevgili herseygeeki.com okurları. Bugün Amazon Prime seçkisine girmesiyle haberdar olduğumuz " The Vast Of Night " isimli bağımsız bilim kurgu filminin...