En İyi Fantastik Roman Serileri – 3

Merhaba sevgili fantastik roman okurları. En iyi fantastik roman serilerini listelediğimiz yazılarımızın bir yenisinde daha sizlerle birlikteyiz. Listede yer almayan sevdiğiniz seriler var ise En İyi Fantastik Roman Serileri listemize ve arkasından gelen En İyi Fantastik Roman Serileri – 2 yazılarımıza bakabilirsiniz. Şimdi listeye başlayalım.

1 – Sissoylu Serisi

en iyi fantastik roman serileri

Yaşayan ben önemli fantastik roman yazarlarından Brandon Sanderson’un ülkemizde en çok bilinen serisi Sissoylu Serisi diyebiliriz. Efsanevi saga Zaman Çarkı’nı sonlandıran yazar Sanderson, Sissoylu Serisinde farklı büyü dinamikleri ve güçlü kurgusuyla yine bizlere kaliteli eserler bırakmış.

2- Elric Serisi

Michael Moorcock’un Tolkien’e neredeyse anti-tez olarak çıkardığı efsaneleşmiş bir seri. Kitapların baş kahramanı Elric güçsüz bir albinodur. Kılıcı “Fırtına Koparan” sayesinde öldürdüğü kişilerin gücünü alarak güçleniyor. Kılıç ile olan bağı Elric’e istemediği çok fazla kötü şey yaptırıyor. Fantastik edebiyatın en iyi anti kahramanlarından Elric onlarca esere ilham olmuştur. Sadece görüntüsü bile akıllara Kara Elf Üçlemesinin kahramanı Drizzt’i hatırlatıyor.

3- Centilmen Piç Serisi

en iyi fantastik roman serileri

Serinin ilk kitabı olan Locke Lamora’nın Yalanları kitabının ülkemizde bir dönem herkesin elinde olduğunu hatırlıyor. Yeni dönem fantastik edebiyatın en iyi serilerinden olan, Centilmen Piç serisi dünyamıza yakın bir evrende geçiyor. 16. ve 17. yüzyıl Venedik atmosferinde geçen romanlarda Locke Lamora ve çetesinin hırsızlık üzerine hikayeleri izliyoruz. Bu seride büyü form olarak çok zor ulaşılan bir şey olarak karşımıza çıkıyor, yani havada sürekli alev topları uçuşmuyor. Herkese tavsiye edeceğim bir seri.

4- Malazan Serisi

en iyi fantastik roman serileri

Henüz Türkçeye çevrilmemiş bir seri var sırada. Buz ve Ateşim şarkısı serisini sert buluyorsanız eğer bu seriye hiç başlanmaması gerekiyor. Muhteşem bir dünyada sayısız karakter üzerine devasa bir saga Malazan. Türkçeye çevrilirse eğer bir gün bir çok okurun en sevdiği fantastik seriye dönüşeceğine hiç şüphem yok. İngilizce içerik tükete biliyorsanız eğer bu seriye bir bakın derim.

5- Buz ve Ateşin Şarkısı

en iyi fantastik roman serileri

En iyi fantastik film serileri listesinde tabi ki de Buz ve Ateşin Şarkısı serisine değinmek zorundayız. George R.R. Martin ne kadar usta bir yazar olduğunu kendi yarattığı fantastik evreninde hepimize ispatlıyor. Game of Thrones dizisi ile fantastik edebiyat türüyle alakası olmayan insanları bile hayran bırakan George R.R. Martin’e buradan saygılarımızı sunuyoruz.

BENZER YAZILAR

YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

POPÜLER YAZILAR

En İyi Bilim Kurgu Romanları

En iyi bilim kurgu romanları, daha doğrusu bizim  en sevdiğimiz bilim kurgu romanlarını sizler için derledik. Aradığınız bazı fiyatlar bu listede olmayabilir. Öncelikle en...

Gelmiş Geçmiş En İyi Gitaristler

Müzik dünyasının gelmiş geçmiş en iyi gitaristler listesi ile karşınızdayız. Gitarı adeta ağlatan biricik gitaristlerimiz için böyle bir liste yapmak için geç bile kaldık....

Gecenin Büyük Boşluğu – The Vast Of Night

Merhaba sevgili herseygeeki.com okurları. Bugün Amazon Prime seçkisine girmesiyle haberdar olduğumuz " The Vast Of Night " isimli bağımsız bilim kurgu filminin...