En İyi Keanu Reeves Filmleri

Göz bebeğimiz, dünyamızdan iyiliğin temsilci, sevgi seline boğulası aktör Keanu Reeves’in en iyi filmleri listeledik. Zorlu bir çocukluk dönemi geçiren 1964 doğumlu aktör hakkında magazinsel veya dramatik bilgilere yer vermeyeceğiz. Olaya en iyi yaptığı şeylerden biri yani aktörlük yönünden bakacağız. En iyi Keanu Reeves filmleri listesi sizlerle.

1- Dangerous Liaisons ( 1988 )

en iyi keanu reeves filmleri

1984 yılından beri sinema ve TV sektörü içerisinde bulunan Keanu Reeves bu filmle çıtayı yükseltiyor. Film, Gleen Close, John Malkovich, Micheller Pfeiffer gibi yıldızları barındırıyor. zengin ve şımarık, kendini beğenmiş aristokratların tek bir sıkıntıları vardır: Sıkılmışlardır. Bu sıkıntılarını geçirmek amacıyla çevresindekilerin hayatları üzerine oyunlar oynayıp iddialara girerler. Bu iddiaların çeşitli sorunları da olacaktır tabi ki.

2- Bill and Ted’s Excellent Adventure ( 1989 )

Film çıktığı dönem gençler arasında oldukça popüler bir hale geliyor ve hala da filmden sahneler ve replikleri duymaktayız. Tarih ödevlerini zamanında teslim edebilmek için zaman makinesi ile tarihin derinliklerinde maceradan maceraya atlayan iki arkadaşın eğlenceli hikayesi. Şu anda serinin üçüncü filmi de yapım aşamasında meraklılarına duyurulur.

3- Point Break ( 1991 )

en iyi keanu reeves filmleri

En iyi Keanu Reeves filmleri arasında önemli bir yere sahip, ülkemizde “ Kırılma Noktası “ adıyla gösterime giren Point Break var. Gençlik ve aile filmlerinden aksiyon filmlerine geçiş yapan Keanu Reeves’e bu filmde bir diğer yıldız Patrick Swayze eşlik ediyor. Özellikle filmin sonundaki ikonik sahnesine yapılan göndermeleri hala da birçok film ve dizide görebilirsiniz. Banka soygunu sonrası sörfçülerin soygunu yaptığından şüphelenilmektedir ve FBI aşanı sörfçülerin arasına girer. Zamanla aralarında önemli bir bağ kurulur.

4- Dracula ( 1992 )

Ünlü yönetmen Francis Ford Cappola’nın gözünden meşhur Drakula hikayesi bir kere daha izlediğimiz filmde Drakula rolünde Gary Oldman var. Ayrıca Gary Oldman yaşayan en iyi aktörlerden biri olduğunu bir kere daha bizlere ispatlıyor.

5- Little Buddha (1993 )

Bernardo Bertolucci’nin yönetmenliğini yaptığı bu film, bazılarımız için pek de güzel olmaya bilir. Ama Keanu Reeves önemli bir yönetmenle çalıştığı için bu filmi listemize aldık. Ruhani lider Lama Dorje öldükten sonra Tibetli rahipler reankarne olmuş liderlerini bulmak için, bir Amerikalı ve iki Nepalli çocuğu getirip testlere tabi tutarlar.

6- Speed ( 1994 )

en iyi keanu reeves filmleri

90’lı yıllarda doğmuş jenerasyonun çok iyi bildiği bir film, namı değer “ Hız Tuzağı “. Bolca TV karşısında izlediğimiz filmde durursa patlayacak bir otobüsün içinde Sandra Bullock ve Keanu Reeves’i izliyoruz.

7- The Devil’s Advocate ( 1997 )

Al Pacino, Charlize Theron ve Keanu Reeves’den adını sinema tarihine yazdıran bir film. “ Şeytanın Avukatı” tabirini hayatımıza sokan film.

8- The Matrix (1999 )

en iyi keanu reeves filmleri

Çağımızın en büyük ve ikonik filmlerimden biri olan Matrix, en iyi Keanu Reeves filmleri listesinde tartışmasız zirvesinde yer alıyor. Matrix, hakkında uzun uzadıya bilgi vermeye gerek duymuyoruz. Hala bu seriyi izlememiş olan varsa tam şuan bu listeyi kapatıp izlemeye başlasın. Modern sinemanın temel taşlarından Neo’nun hikayesi.

9- Constantine (2005)

Çizgi romandan uyarlanan bu filmde Keanu Reeves, doğaüstü olayları inceleyen şeytan çıkarıcı ve şeytan bilimci olarak tanımlanabilecek John Constantine’i canlandırıyor. Film, John’un kız kardeşinin intiharı üzerine gelişen olaylardan şüphelenen bir polise yardım etmesini anlatıyor. Ek bilgi: John Constantine karakteri ilk olarak Neil Gaiman’ın Sandman çizgi roman serisinde görünmüştür.

10- The Lake House ( 2006 )

en iyi keanu reeves filmleri

Aksiyon yıldızlığını kenara bırakan Keanu, eski partneri Sandra Bullock’la bu meşhur aşk filminde oynuyor.  Zaman ötesi bir aşkın anlatıldığı bu filmi romantik film severlere öneriyoruz. Herkese değil.

11- John Wick (2014)

Hala devam eden bu seride, Keanu Reeves bir kiralık katili canlandırıyor. Karısı öldükten sonra köpeğiyle başbaşa kalan John Wick’e sataşan mafya, köpeğini öldürüyor ve karşılığını sert bir şekilde geri alıyor. Yıllar boyu gerçekten kötü filmlerde boy gösteren Keanu Reeves, bu film serisiyle tekrar popülaritesini geri kazanıyor. John Wick serisi en son 3. Filmi ile vizyona geldi ve 4. Filmin de yolda olduğuna dair söylentiler var. Hatta sırada Matrix 4 bile var.

İlginizi Çekebilir : Yönetmenler Serisi : Quentin Tarantino

BENZER YAZILAR

YORUMLAR

  1. Belki Keanu Reeves’in en bilinir performansı ve en büyük başarısı Matrix’tir; ama onu ilk kez Point Break’te izlemiş ve çok beğenmiştim. Constantine’i de en iyi Keanu Reeves filmlerine dahil ederim. Sinemada izlemiştim ve beklentimi fazlasıyla karşılamıştı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

POPÜLER YAZILAR

En İyi Bilim Kurgu Romanları

En iyi bilim kurgu romanları, daha doğrusu bizim  en sevdiğimiz bilim kurgu romanlarını sizler için derledik. Aradığınız bazı fiyatlar bu listede olmayabilir. Öncelikle en...

Gelmiş Geçmiş En İyi Gitaristler

Müzik dünyasının gelmiş geçmiş en iyi gitaristler listesi ile karşınızdayız. Gitarı adeta ağlatan biricik gitaristlerimiz için böyle bir liste yapmak için geç bile kaldık....

Gecenin Büyük Boşluğu – The Vast Of Night

Merhaba sevgili herseygeeki.com okurları. Bugün Amazon Prime seçkisine girmesiyle haberdar olduğumuz " The Vast Of Night " isimli bağımsız bilim kurgu filminin...