En İyi Netflix Dizileri

Netflix dijital yayın platformu, artık iyiden iyiye ülkemizde evlere girip kendi kitlesini yaratmayı başardı. Son dönemlerde her ne kadar başarısız da olsa orijinal Türk dizileri de Netflix’de yer almaya başladı. Hal böyle olunca bir şekilde Netflix’e üye olanlar için bize göre “ En İyi Netflix Dizileri “ listesi yapmak elzem bir konu oldu. Şimdi “ En İyi Netflix Dizileri “ listemize başlayalım.

The Crown

The Crown, İngiltere Kraliyet ailesinin iyilerini ve kötülerini gözler önüne seren eşsiz bir dizi. 2. Elizabeth’in tahta çıkmasıyla başlayan dizi ilk sezonunda 1947 – 1955 yılları arasını anlatıyor. Kraliyet ailesini merkeze alıp o dönem İngiltere’de ve dünyada yaşanan siyasi olaylara bakışını atıyor. Yeni sezonunda kraliçe rolünde Olivia Colman var. Yakın tarihe ve kraliyet ailesinin iç işlerine merak duyanların izlemesi gereken bir dizi.

Mindhunter

en iyi netflix dizileri

En sevdiğim yönetmenlerden biri olan David Fincher’ın yaptığı harika dizi. FBI’nın davranış bilimi biriminde çalışan ekibin seri katiller üzerine çalışmalarını anlatan. Gerçek kişileri ve olayları anlatan bir dizi… Seri katillerin hayatlarına ilgi duyan, gerçekten kaliteli bir polisiye izlemek isteyenler izlemeli.

Stranger Things

en iyi netflix dizileri

Her ne kadar son sezonu bizler için büyük bir hayal kırıklığı da olsa Netflix’in amiral gemilerinden Stranger Things’i bu listeye almamız gerekir. 1980’lerde geçen, tam bir seksenler sineması tadında Spielberg sineması ve Stephen King hikayelerinin bir karması Stranger Things. Diziyi, bir grup arkadaşın başından geçen bir macera diyerek en basit şekilde özetlemek mümkün…

Bojack Horseman

Yakın zamanda final yapacak olan harika bir animasyon dizi. Dizi, eskiden ünlü bir sit-com oyuncusu olan Bojack’in hayatı, iç dünyasında verdiği mücadele ve iyi bir insana, yani ata, dönüşme çabasını anlatıyor. Eğlenceli ve bir o kadarda çarpıcı bir dizi. Animasyon dünyasına bakışınızı değiştirebilecek minvalde bir eser.

Master of None

en iyi netflix dizileri

Komedyen Aziz Ansari’nin dizisi Master of None, ırkçılığın tarihine ve ilişkilere ince bakışlar atan, Seinfeld havasında hiçbir şey hakkında bir şov olduğunu iddia edip aslında derinlerde önemli şeyler anlatan bir dizi. Çok uzun bir cümle oldu gerçekten. Günümüz dünyasının ilişki, hayat, sosyal medya, ırkçılık vb. konular üzerinden işleyen bir durum komedisi. Bize göre gayet güzel bir dizi.

 

 

Wild Wild Country

Bu eser, bir kurgu dizi değil, bir belgesel. Netflix orjinali olan bu belgesel serisini de dizi kategorisinde değerlendiriyor ve listemize alıyoruz. Yüzde yüz gerçek bir olayı anlatan bu belgesel serimiz, tonlarca kurgu eserden çok daha korkutucu ve şaşırtıcı. Dünyanın en tartışmalı gurusu Osho ve ekibi Amerika Oregon’un çöllerinde ütopik bir şehir kurma hayaliyle yola çıkarlar ve gerçekten de koca bir şehir kurmayı başarırlar.

The Haunting of Hill House

Perili ev, korku dünyasında kendine yer etmiş sağlam bir fenomendir. İşte bu fenomenin üzerine harika bir dizi The Haunting of Hill House. Korku ve gerilim seven herkesin çoktan izlediğini tahmin ettiğimiz bu diziyi herkese öneriyoruz.

Narcos

en iyi netflix dizileri

Netflix denilince akla gelen ilk dizilerden birisiyle, “ En iyi Netflix Dizileri “ listemizi tamamlıyoruz. Pablo Escobar’ın sıradışı hikayesini Kolombiya kartellerini anlatan çok iyi bir dizi. Bilmeyen varsa hala izlesin.

En İyi Netflix Bilim Kurgu Dizileri

BENZER YAZILAR

YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

POPÜLER YAZILAR

En İyi Bilim Kurgu Romanları

En iyi bilim kurgu romanları, daha doğrusu bizim  en sevdiğimiz bilim kurgu romanlarını sizler için derledik. Aradığınız bazı fiyatlar bu listede olmayabilir. Öncelikle en...

Gelmiş Geçmiş En İyi Gitaristler

Müzik dünyasının gelmiş geçmiş en iyi gitaristler listesi ile karşınızdayız. Gitarı adeta ağlatan biricik gitaristlerimiz için böyle bir liste yapmak için geç bile kaldık....

Gecenin Büyük Boşluğu – The Vast Of Night

Merhaba sevgili herseygeeki.com okurları. Bugün Amazon Prime seçkisine girmesiyle haberdar olduğumuz " The Vast Of Night " isimli bağımsız bilim kurgu filminin...