Gelmiş Geçmiş En İyi Gitaristler

Müzik dünyasının gelmiş geçmiş en iyi gitaristler listesi ile karşınızdayız. Gitarı adeta ağlatan biricik gitaristlerimiz için böyle bir liste yapmak için geç bile kaldık. Böylece artık herşeygeeki.com olarak rock n roll dünyasına girişimizi de yapıyoruz.

1-B.B. King

en iyi gitaristler

Lucille adını verdiği Gibson marka gitarıyla Blues müziğinin ve aynı zamanda dünya mizğinin en iyi gitaristlerinden birisidir B.B. King. Blues Boy King isminin daha doğrusu lakabının kısaltılmış halidir.

2-Chuck Berry

Rock n roll adı verilen müziğinin ilk ve iyi temsilcilerinden birisidir. Çok sayıda hit şarkı ve verdiği sayısız ilham ile blues müziğini bir adım ileriye taşımayı başarmıştır. Geleceğe Dönüş filminde Marty’nin sahnede çaldığı “ Johhny Be Goode “ şarkısının sahibidir kendisi.

3-Eddie Van Halen

en iyi gitaristler

Dönemine damga vuran çılgın gitaristlerden birisidir Eddie Van Halen. Van Halen isimli grubunda gitaristidir. Tapping tekniğini Dünyaya duyuran önemli bir isimdir. Eruption şarkısı tekniğini ve kalitesi gösterir. “ Ain’t Talk About Love “ dinleyin bu içeriği okumanız bittiğinde.

4-Steve Vai

En iyi gitaristler listesinde tepelerde yer alacak bir gitar virtüözü. Steve Vai kendine has tarzıyla ve solo gitar albümleriyle yer etmiş önemli bir gitaristtir.

5-David Gilmour

en iyi gitaristler

Gözbebeğimiz Pink Floyd grubunun gitaristi, en sevdiğim gitaristlerden birisi David Gilmour tabi ki. Psychedelic sololarıyla insanın içine işler ve bir daha çıkmaz.

6-Slash

Melon şapkasıyla, duruşuyla, tarzıyla ve tabi ki Les Paul gitarıyla o bir ikon. Yaşayan bir rock n roll efsanesi. Blues müziğinden etkilenen o harika müziğiyle en sevdiğim rock n roll karakterlerinden bir tanesi. Guns n Roses grubuyla efsane seviyesine çıkmıştır ve müzik kariyerine başka isimlerle gayet kaliteli şekilde devam etmiştir.

  

7-Jimmy Page

en iyi gitaristler

Müzik dünyasının en iyi gruplarından Led Zeppelin’in kurucu üyesi Jimmy Page. Gelmiş geçmiş en iyi gitaristler listelerinde her zaman ilk üçte yer alan ve yer alacak olan, kulaklarımıza mükemmel sololar ikram etmiş kaliteli bir insan.

8-Eric Clapton

Kariyerinde The Yardbirds ve Cream gibi gruplar bulunan, daha sonra solo halde müzik dünyasında efsane olmuş bir çok kişiyle çalışan ve sayısız ödül alan bir gitar duayeni. Eric Clapton’suz liste olmaz.

9-Joe Satriani

en iyi gitaristler

İbanez gitarıyla en bilinen gitar virtüözlerinden bir tanesidir. Stave Vai ve daha nicelerinin de hocasıdır.

10-John Petrucci

Şahsen kendisi benim en sevdiğim gitaristtir. Dream Theater isimli grubunda gitaristidir John Petrucci. Progressive rock tarzının şüphesiz en iyi gitaristidir. “ Glasgow Kiss “ isimli solo parçasını dinleyin derim ben.

11-Jimi Hendrix

en iyi gitaristler

Listemizin sonunda gerçek bir ikon olan Jimi Hendrix’den bahsetmemek olmaz. 27 yaşında uyuşturucu nedeniyle ölen Hendrix, sayısız gitariste ve müzisyene ilham olmayı başarmıştır. Kısa kariyeriyle böyle bir başarıya ulaşması takdire şayan. Gitar çalmayı tek başına öğrenmiş, Woodstock festivalinde çağının en büyük konserlerinden birini vermiş bir ustadır.

BENZER YAZILAR

YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

POPÜLER YAZILAR

En İyi Bilim Kurgu Romanları

En iyi bilim kurgu romanları, daha doğrusu bizim  en sevdiğimiz bilim kurgu romanlarını sizler için derledik. Aradığınız bazı fiyatlar bu listede olmayabilir. Öncelikle en...

Gelmiş Geçmiş En İyi Gitaristler

Müzik dünyasının gelmiş geçmiş en iyi gitaristler listesi ile karşınızdayız. Gitarı adeta ağlatan biricik gitaristlerimiz için böyle bir liste yapmak için geç bile kaldık....

Gecenin Büyük Boşluğu – The Vast Of Night

Merhaba sevgili herseygeeki.com okurları. Bugün Amazon Prime seçkisine girmesiyle haberdar olduğumuz " The Vast Of Night " isimli bağımsız bilim kurgu filminin...