Good Boys ( Uslu Çocuklar ) – İnceleme

Good Boys, yani ülkemizdeki vizyon adıyla “ Uslu Çocuklar “ filminin incelemesiyle karşınızdayız. Filmin adı gayet ironik bir şekilde verilmiş çünkü bu çocuklar uslu değil.

Gene Stunitsky’nin ilk uzun metraj denemesini senaryosunu da yazdığı komedi janrına ait bu filmle yapıyor. Birçok komedi filminin prodüktörlüğü yapan Gene Stunitsky’nin elini attığı en önemli yapım ise The Office. The Office dizisine eli değmiş bir adamın yaptığı filme bir şans vermek gerekiyor bence. Bizde bu şansı verdik.

uslu çocuklar inceleme

Filmin Konusu Ne?

Film altıncı sınıfa yeni başlayan üç arkadaşın cinselliğe ucundan ilk bakışını anlatıyor. Okulun havalı çocuğunun verdiği öpüşme partisine katılmak için uzun bir maceraya giriyorlar. Kahramanın yolculuğu dediğimiz senaryo sisteminin getirilerini yerine getiren filmde üç arkadaş maceranın sonunda büyümeyi öğreniyor. Böyle anlatınca tabi ki film fazlaca yavan göründü. Evet, filmin konusu bu açıdan baktığımızda iç açıcı görünmüyor. O yüzden biraz daha detaya inelim.

Filmde Max karakterini canlandıran Jacob Tremblay var. Özellikle Room filmindeki oyunculuğuyla ufak yaşında dikkatleri üzerine çekiyor. Okulun havalı çocuğu Max’i öpüşme partisine çağırıyor. Ve can alıcı kısım ise Max’in platonik büyük aşkı da bu öpüşme partisine katılıyor. Max, grubun diğer üyeleri olan naif Lucas’ı ve müzikalde rol almak isteyen Thor’u yanına alıyor. Öpüşmeyi öğrenmek için drone ile insanları izlerken dronelarını liseli kızlara kaptırıyorlar. Bu aşamadan sonra uyuşturucu, bira, öpüşme, şişme bebekler ve bilumum seks oyuncağı içeren eğlenceli bir yolculuk. Uslu çocuklarımızın hikayesi böyle anlatınca biraz daha eğlenceli görünmüştür umarım.

uslu çocuklar inceleme

Filmde Eleştirilecek Hiç Mi Bir Şey Yok?

Filmi eleştirmek istersek tonlarca element bulabiliriz. Ama istemiyoruz. Uslu çocukların eğlenceli macerasını izlerken gerçekten keyif aldım. Bunun bir Hollywood filmi olduğunu ve filmden neler beklediğimizi bilirsek herkes bu filmden eğlenin. Uslu çocuklar filmini benzetecek bir şey arıyorsak Super Bad filminin daha genç versiyonu diyebiliriz. Yapımcılar arasında yer alan Seth Rogen  da bu tezimi destekler nitelikte. İzleyin, eğlenin… Kafa dağıtmalık filmler kategorisinde yerini aldı benim için. 2019 yılının en eğlenceli filmlerinden biri.

BENZER YAZILAR

YORUMLAR

  1. Burdan görüp izlediğim ve pişman olmadığım eğlenceli bir filmdi teşekkürler.

  2. Good Boys, yani ülkemizdeki vizyon adıyla “ Uslu Çocuklar” ismine bakılınca çocuklarımla izleyeceğimi düşünüyordum. Haftada bir gün evde sinema günü yapıyorum. İyi ki detaylı bir yazı hazırlamışsınız da o yanlıştan döndüm :))

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

POPÜLER YAZILAR

En İyi Bilim Kurgu Romanları

En iyi bilim kurgu romanları, daha doğrusu bizim  en sevdiğimiz bilim kurgu romanlarını sizler için derledik. Aradığınız bazı fiyatlar bu listede olmayabilir. Öncelikle en...

Gelmiş Geçmiş En İyi Gitaristler

Müzik dünyasının gelmiş geçmiş en iyi gitaristler listesi ile karşınızdayız. Gitarı adeta ağlatan biricik gitaristlerimiz için böyle bir liste yapmak için geç bile kaldık....

Gecenin Büyük Boşluğu – The Vast Of Night

Merhaba sevgili herseygeeki.com okurları. Bugün Amazon Prime seçkisine girmesiyle haberdar olduğumuz " The Vast Of Night " isimli bağımsız bilim kurgu filminin...