“Kupa Kafası” Kafası

Merhaba sevgili Geek’ler, yenilenen görünümümüz ve yeni içerik politikamızın ilk yazısı ile yine buradayız. Öncelikle belirtmek isterim ki bu yazı reklam amacıyla yazdığımız bir metin değildir. Tamamen içten gelen samimi duygularla yazılmış bir yazıdır. Bugün size “ Kupa Kafası “ adlı firmadan bahsetmek istiyorum.

Şahsi Tecrübem

Her Geek gibi benimde kendimi özgü bir kupa koleksiyonum var. Özellikle çok fazla kahve tüketen biri olduğum için bu koleksiyon benim için önem sarf ediyor. Koleksiyonumu genişletmek için de belirli aralıklarla araştırma yapıyorum. Bu araştırmalarım sonucunda “ Kupa Kafası “ internet sitesini keşfettim ve kendime “ Akira “ ve “ Tarantino Filmleri “ tasarımlı kupalar aldım. Hiçbir sorun yaşamadan da kısa sürede ürünlerime kavuşunca, daha sonraki alışverişlerim için siteyi kafama yazdım.  

Kendime ve arkadaşıma hediye almak için tekrar kupa almak istediğimde yine “ Kupa Kafası “ sitesi “ Geek Kafası “ seçkisinden kupalarımı seçtim. Kısa zamanda elime ulaşan ürünlerin bir tanesinde ufak hatta önemsiz bir tasarım sorunuyla karşılaştım. Normalde yapmadığım bir şeyi yapıp site iletişim panelinden bu sorunu belittim. Beklemediğim bir şekilde saygılı ve düzgün bir yaklaşım gördüm. Sorunun kendilerinde olduğunu ve karşılıksız olarak düzgün ürünü göndereceklerini söylediler. Hatta ufak hata olan kupanın da bende kalabileceğini, hediyeleri olduğunu ilettiler.  Şimdi ne var bunda diyebiliriz. Evet, normalde her firmanın göstermesi gereken bu hassasiyeti ve müşteri odaklı çözüme kolay ulaşan bu sistemi maalesef ki neredeyse hiçbir firmadan göremiyoruz. İçinde bulunduğumuz dünyanın para odaklı atmosferinden sıyrılıp kendi hava sahalarını yaratmış “ Kupa Kafası “ firmasına buradan teşekkür ediyorum.

   

 

Çok Güzel Bir Kafa

Sitelerine girip incelemede bulunduğumda ise benim için mükemmel bir vizyonları olduğunu gördüm. Burada internet sitelerinde bulunan vizyonlarına ait yazıyı hiç bozmadan paylaşmak istiyorum çünkü içimden geçen kelimeleri zaten çok güzel bir şekilde anlatmışlar.

“ Varoluşsal krizin ortasındaki hayatlarımızdan sıyrılarak biz kimiz sorusuna cevap vermeye çalışacağız. Kısa yanıt olarak sevdiği işi yapan, sevdiği işi en iyi şekilde yapmaya çalışan, sevdiği şehirde yaşayan (deniz soğuk ama Çanakkale çok güzel), sevdiği insanlarla muhatap olma özgürlüğüne sahip şanslı insanlarız. Benzer dünya görüşüne sahip, bir şekilde bazı duvarlar arasına sıkışmış insanlar için ürünler üretiyoruz. Her şey dünyanın bir tık daha güzel bir yer olması umuduyla, zincirlerin kırılması, konuşulmayanların konuşulması, tanışılmayanların tanışılması adına. 

Aslında bu hikayenin bir çok kahramanı var. Yıllarca depresyonunu saklayıp bir gün ansızın melek olan dostlarımız, korkunç cinayetlere kurban giden translar, her gün ailemizden çok gördüğümüz ofiste birlikte olduğumuz insanlar, evde kendimize yarattığımız güvenli alana ait zevklerimiz, çok sevdiğimiz dostlarımız ve ailemiz. 

Hayatlarımız zaten çoğu zaman zor, neden gündelik hayatta sürekli kullandığımız eşyalara bizi gülümsetecek anlamlar basmayalım ki diye düşündük. Böylelikle Kupa Kafası 2019 yılının sıcak Ağustos ayında bol kedili bir ortamda Çanakkale’de doğmuş oldu. Octa Medya E-Ticaret Danışmanlık Ajansı’na ait ilk e-ticaret markası olması dolayısıyla üzerimizde ilk bebeğini kucağına alan annenin heyecanı var. 

Bizce bardağın yarısı boş, sizce dolu da olabilir. Ancak düşünceniz ne olursa olsun, bardağın diğer yarısını değerlendirmek için hala vaktiniz var. “

Herkese Öneriyoruz!

 

Herşeygeeki.com olarak henüz büyük bir aile değiliz. Belki hiçbir zaman da büyük bir aile olamayacağız. Ama masa başı işlerinden nefes alamaz noktaya gelen, heyecan duyduğu tonlarca şeyi paylaşamayıp içine atmak zorunda kalan, paylaşmak, konuşmak, yazmak isteyen herkese sonuna kadar kapımız açık. Herşeygeeki.com olarak “ Kupa Kafası “ oluşumunu küçük ailemize eklenmiş olarak görüyoruz. Ve kupalarından kahvemizi içerken Tolkien, Ursula Le Guin, Douglas Adams okuyup, kendi dünyamızın içinde şimdiki zamanın kaosunu unutmak istiyoruz.

LGBTQ Kafası, X-Gen Kafası ve tabii ki Geek Kafası seçkilerine göz atmanız konusunda ısrar ediyoruz. Ayrıca LGBTQ Kafası seçkisinde yapacağınız her alışverişin yarısı tutarın miktar “Mor Çatı Kadın Sığınağı Vakfı” için sizin adınıza bağışlanacağını da söyleyelim. Ve de Edebiyat Kafası adında yeni bir koleksiyonu ne zaman çıkaracaklarını da buradan kendilerine sormak istiyoruz.

Dip Not: Ghost in the Shell kupanızı da tekrar stoklarda görmek istiyoruz.

BENZER YAZILAR

YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

POPÜLER YAZILAR

En İyi Bilim Kurgu Romanları

En iyi bilim kurgu romanları, daha doğrusu bizim  en sevdiğimiz bilim kurgu romanlarını sizler için derledik. Aradığınız bazı fiyatlar bu listede olmayabilir. Öncelikle en...

Gelmiş Geçmiş En İyi Gitaristler

Müzik dünyasının gelmiş geçmiş en iyi gitaristler listesi ile karşınızdayız. Gitarı adeta ağlatan biricik gitaristlerimiz için böyle bir liste yapmak için geç bile kaldık....

Gecenin Büyük Boşluğu – The Vast Of Night

Merhaba sevgili herseygeeki.com okurları. Bugün Amazon Prime seçkisine girmesiyle haberdar olduğumuz " The Vast Of Night " isimli bağımsız bilim kurgu filminin...