Netflix Bilim Kurgu Dizileri

Ülkemizde popülerliği gün be gün artan Netflix yayın platformunda yer alan bilim kurgu dizilerini sizler için listeledik. Netflix bilim kurgu dizileri listesi sizlerle.

1-Sense8

netflix bilim kurgu dizileri

Wachowski kardeşlerin Sense8‘i, dünya çapında aniden zihinsel olarak birbirine bağlanan bir grup insanı anlatır. 2012 yılında vizyona giren filmleri “Cloud Atlas ”da ki  gibi, aşk ve ilişkilerle ilgili farklı hikayeler birbirleriyle iç içe ve dışa doğru örülür. Bazen sevimsiz ve zaman zaman mantıksız olmakla birlikte, aynı zamanda şimdiye kadarki en çeşitli, çok kültürlü, romantik, yaşamı destekleyen bilim kurgu serilerinden biridir. İzleyicilerden biraz sabır gerektirebilir, ancak idealistler ve romantikler için gerçekten özel bir seri.

2-Altered Carbon

netflix bilim kurgu dizileri

Richard K. Morgan’ın bilim kurgu romanına dayanan Altered Carbon, pek çok yeni fikri birleştiriyor ve sıradan ile parlak arasında değişen bir dizi sunuyor. Netflix bilim kurgu dizisi, herkesin ruhunun farklı gövdelere aktarılabildiği bir geleceği anlatıyor. Teorik olarak, vücudu tahrip edilmediği sürece bir insan sonsuza dek yaşayabilir; Bununla birlikte, pratikte, yalnızca varlıklı olanlar süresiz olarak yaşamak için gerekli vücutları satın alabilmektedir. Bu dünyada, Joel Kinnaman, kendi vücudunun cinayetini çözmek için varlıklı bir adam tarafından tutulan özel bir araştırmacı olarak çalışmak üzere farklı bir vücutla dünyaya dönen eski bir ABD seçkin askeri Takeshi Kovacs olarak rol alıyor. Dizi, kağıt üzerinde iyi bir gösteri, ancak burada yoğun, yavaş hareket eden bölümler ve bazen de çekici olmayan karakterler sıkıcı olabiliyor. Ancak bilim kurgu meraklılarını ilgisini çekmeye yetecek ilginç fikirler var.

3-Into the Badlands

Dizi, büyük bir savaşın Dünya’da bıraktığı yıkımın ardından, güçlerini elde etmek ve Badlands olarak bilinen bir arazide barışı korumaya çalışmak ile alakalı. Bu yolda yardımcı olmak için köleleri kullanan kadın ve erkeklerden oluşan hiyerarşik bir Baron sistemi kurulmuş dizi de, Daniel Wu, gösterinin kahramanı ve anti-kahramanı, ahlaki merkezi ve tartışmalı müttefikleri olan bir adam olan bir makasçı olan Sunny’yi oynuyor. Olayları ilginç kılmak için çok sayıda dövüş sanatı, kan dökülmesi ve savaş var, ancak bu bilim kurgu serisi hakkında gerçekten merak uyandıran şey, dizini Netflix’te mevcut olan üç sezonda yarattıkları dünya.

4-The 100 

netflix bilim kurgu dizileri

Bir kıyamet sonrası dünyayı anlatan dizi daha bizlerle. Nükleer sorunlar yüzünden dünya mahvolmuştur ve hayatta kalmayı başaran bir grup insan uzay mekiği ile dünyadan çakmıştır. Bu seçkin grubun maceraları 6 sezondur anlatılıyor ve kendine sağlam bir kitle edinmeyi başardı.

 5-The OA 

7 yıl önce kaybolan Prairie Johnsonn birden evlatlık olarak yaşadığı yere geri döner. Sırtında yara izleri vardır ve hafızası yerinde değildir. İş ilginç kılan kısım ise, geri dönen kadının kaybolmadan önce kör olmasıdır. Ama geri döndüğünde gözleri görmeye başlamıştır. The OA bilim kurgu dizisi arayışında olanların şans verebileceği bir yapım.

6-Stranger Things 

Netflix bilim kurgu dizileri diye bir liste yapıp baş köşeye Stranger Things’i koymamak olmaz. Netflix’in yapı taşı dizilerinden olan Stranger Things, her ne kadar yeni sezonuyla hayranlarını üzse de, hala daha değerli bir dizi. 80’li yıllarda bir kasabada yaşayan çocukların maceralarını hala izlemeyen varsa bugün izlemeye başlayabilir.

Bu içerik ilginizi çektiyse bakabilirsiniz : En İyi Netflix Animasyon Dizileri

BENZER YAZILAR

YORUMLAR

  1. Bilim kurgu filmlerini çok seviyorum. Netflix bilim kurgu dizileri arasında Stranger Things favorim benim. Yeni neslin ilgisini çekti mi bilmiyorum ama ben çok keyif alıyorum.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

POPÜLER YAZILAR

En İyi Bilim Kurgu Romanları

En iyi bilim kurgu romanları, daha doğrusu bizim  en sevdiğimiz bilim kurgu romanlarını sizler için derledik. Aradığınız bazı fiyatlar bu listede olmayabilir. Öncelikle en...

Gelmiş Geçmiş En İyi Gitaristler

Müzik dünyasının gelmiş geçmiş en iyi gitaristler listesi ile karşınızdayız. Gitarı adeta ağlatan biricik gitaristlerimiz için böyle bir liste yapmak için geç bile kaldık....

Gecenin Büyük Boşluğu – The Vast Of Night

Merhaba sevgili herseygeeki.com okurları. Bugün Amazon Prime seçkisine girmesiyle haberdar olduğumuz " The Vast Of Night " isimli bağımsız bilim kurgu filminin...