Ready or Not – İnceleme

Ready or Not ” , filmin afişini gördüğümden beri Agatha Christie romanlarından fırlamış bir film göreceğime inandım ve merak duymaya başladım. “ Reay or Not ” filminden inanılmaz beklentilerim yoktu. Ama kafamdaki filmi bana izletmeyi başardılar.

Filmin Konusu

Film, 1800’ler İngiltere’sinde geçiyor gibi görünse de film günümüzde geçiyor. Zengin bir ailenin oğlu Alex ile evlenen Grace’in düğününde başlıyor ana hikayemiz. Çok köklü ve zengin bir olan Le Domas’lar, göründüklerinden çok daha ilginç bir aile.

Düğün gecesinde, ailenin tuhaf halası Helene, çiftleri aile ritüelinin gerçekleşmesi için toplantı odasına çağırır. Le Domas ailesinin geleneği ise, aileye yeni biri katılacağı gece bir oyun oynanması gereklidir. Bu oyunu aileye yeni katılacak olan Grace seçer. Boş bir iskambil kartını özel bir kutuya yerleştiren Grace’e saklambaç oyunu çıkar. Ama saklambaç oyunu bildiğimiz şekilde oynanmamaktadır. Aile üyeleri şafak sökene kadar Grace’i bulup kurban etmek zorundadırlar, yoksa kendileri ölecektir.

ready or not inceleme

Filmde Oyunculuk Nasıl ?

Filmin başrolünde olan Grace’i, Samara Weaving canlandırıyor. Samara Weaving yaklaşık 10 yıldır bu sektörde olsa da yeni yeni başrollerde kendine yer bulmaya başlayan bir aktris. Kendisini en son Netflix platformunda yer alan “ The Babysitter ” filminde izlemiştim. “ The Babysitter” ve “ Ready or Not “ kafa olarak birbirine çok yakın film. Samara Weaving’in oyunculuğunu beğendim. Film bize karakterin geçmiş hikayesi ve karakteriyle ilgili çok fazla done vermiyor. Sadece Grace karakterinin ailesi olmadan koruyucu aile evlerinde büyüdüğünü biliyoruz. Buna rağmen “ Alien “ filmleriyle gelen Ripley ekolüyle hareket eden bir karakter.

Filmin diğer oyuncuları arasında Adam Brody ve Mark O’Brien buluyor. Filmde Grace karakteri dışında çok önemli bir karakter yok. Sadece damat Alex’in abisi Daniel karakteri için hikayede yeri var diyebiliriz.

ready or not inceleme

Peki, “ Ready or Not “ filmini beğendik mi? Evet, düşük beklentilerimi karşılayan bir filmdi. Filmin havası ve hikayesi benim ilgili çekecek türdendi. Filmde komik diye bakabileceğimiz sahneler bazen filmin tadını kaçırabiliyordu. Yan karakterlere daha fazla odaklanılabilirdi. Yani bakış açısına göre bir dolu eksiği olan bir film. Ama “ Ready or Not “ filminden bir sanat şaheseri beklemiyoruz. O yüzden güzel vakit geçirebileceğiniz eğlenceli bir film olmuş. Tam olarak ortalama bir film diyebiliriz.

İlginizi Çekebilir : Good Boys İnceleme   

BENZER YAZILAR

YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

POPÜLER YAZILAR

En İyi Bilim Kurgu Romanları

En iyi bilim kurgu romanları, daha doğrusu bizim  en sevdiğimiz bilim kurgu romanlarını sizler için derledik. Aradığınız bazı fiyatlar bu listede olmayabilir. Öncelikle en...

Gelmiş Geçmiş En İyi Gitaristler

Müzik dünyasının gelmiş geçmiş en iyi gitaristler listesi ile karşınızdayız. Gitarı adeta ağlatan biricik gitaristlerimiz için böyle bir liste yapmak için geç bile kaldık....

Gecenin Büyük Boşluğu – The Vast Of Night

Merhaba sevgili herseygeeki.com okurları. Bugün Amazon Prime seçkisine girmesiyle haberdar olduğumuz " The Vast Of Night " isimli bağımsız bilim kurgu filminin...