6 Underground – İnceleme

Netflix’in yeni yapımı 6 Underground incelemesiyle karşınızdayız. Başrolünde Deadpool rolüyle sevilen aktör Ryan Reynolds var. 6 Underground filminin yönetmen koltuğunda ise Micheal Bay oturuyor.

6 underground

Filmin Konusu

Milyarder bir iş adamının namı diğer One, bir gün kendi fake ölümünü düzenleyip, dünyanın dönen çarkına çomak sokmaya karar veriyor ve bu uğurda kendiyle ölüme gidecek, yani kendini ölmüş gösterecek, kişileri yanına topluyor. Evet, bir doktor, bir suikastçı, bir sniper diye  giden tahmin edeceğiniz bir listeyle kendi adaletlerini sağlamaya çalışıyorlar. İlk görevlerinde sürücüleri gerçekten ölünce yerine eski bir askeri alıyorlar. Gereksiz duygusal altyapı oluşturması isteniyor sanırım bu karakterin. Neyse, daha sonra halkına zulmeden Turgistan başkanını hedef alıp demokrasi yanlısı kardeşini başa geçirmeyi kendilerine görev ediniyorlar. Turgistan başkanı tabi ki saf kötülük abidesi. Filmin konusu bu kadar… Devam edelim.

Peki Film Güzel mi ?

Cevap hayır. Kocaman büyük bir hayır! Micheal Bay’in yönettiği her film gibi maalesef berbat bir film. 6 Underground filmi bence koca bir reklam filmi. Bu film ne reklamı acaba diye filmi izlerken düşündüm. “ Parfüm reklamı olabilir mi acaba ? “dedim. “Yok hayır, araba reklamı olmasın?” En sonunda ne reklamı olduğunu buldum. 6 Underground filmi bir film değil bence saat reklamı.

Micheal Bay, filmlerinden herhangi birine maruz kalan birinin görebileceği tüm klişeler bu filmde overdose olarak yüzümüze çarpılıyor. Klişe ötesi bir konu, duygusal olmaya çalışan yavan ötesi karakterler, ve sadece aksiyon. Aksiyon dediysek, gördüğünüzden bir şey anlayacağınızı sanmayın. Micheal Bay aksiyonu dediğimiz şey saniyede 8 cut sahne geçişiyle insan zihnini manipüle etmeye çalışan bir şey sadece. Filmin her sahnesi tonlarca açıdan hızlı bir şekilde kesiklerden oluşuyor. Bu bir aksiyon tekniği izleyiciyi üst seviye tutmak ritmi tepede göstermek ve sahneleri kolayca çekmek için yapılan bir numara. Ama tüm filmlerini bunun üzerine kuran bir yönetmen sadece reklam filmi yönetebilir bence. Ya da klip. Micheal Bay’in kariyerine bakacak olursak kendisinin bir klip yönetmeni olduğunu görürsünüz zaten.

Bu Filmi Kimler İzlemeli

Ben bu filmi hiç sevmedim. Ama demek değil ki bu filmi kimse sevemez. Fast and Furious serisini seven herkes bu filmi sever. Ben kafa dağıtmak istiyorum. Patlama sahneleri ve kaotik şeyler izlemek istiyorum diyenler bu filmi sever. Yani tarz meselesi her şey, anlamsız aksiyon istiyorsanız bu film size göre. Hayatınızın 2 saatini vereceğiniz şeyden daha farklı şeyler bekliyorsanız bu film size göre değil. Uzun lafın kısası izlenebilecek çok daha güzel şeyler var. Ben gibi hayatınızın 2 saatini bu çöpe harcamayın lütfen.

İlginizi Çekebilir: En İyi Keanu Reeves Filmleri 

BENZER YAZILAR

YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

POPÜLER YAZILAR

En İyi Bilim Kurgu Romanları

En iyi bilim kurgu romanları, daha doğrusu bizim  en sevdiğimiz bilim kurgu romanlarını sizler için derledik. Aradığınız bazı fiyatlar bu listede olmayabilir. Öncelikle en...

Gelmiş Geçmiş En İyi Gitaristler

Müzik dünyasının gelmiş geçmiş en iyi gitaristler listesi ile karşınızdayız. Gitarı adeta ağlatan biricik gitaristlerimiz için böyle bir liste yapmak için geç bile kaldık....

Gecenin Büyük Boşluğu – The Vast Of Night

Merhaba sevgili herseygeeki.com okurları. Bugün Amazon Prime seçkisine girmesiyle haberdar olduğumuz " The Vast Of Night " isimli bağımsız bilim kurgu filminin...