The End of the F*** ing World – İnceleme

Geçtiğimiz günlerden 2. Sezonu Netflix’de yayınlanan The End of the F ing World dizisini çıktığı gibi bitirdik. Dizinin iki sezonunu kapsayan incelemesini yazmak bu güne kısmetmiş.

İngiliz Kara Mizah Örneği

the end of the f***ing world

İngilizler mizah konusunda dünyanın geri kalanından hep farklı bir alanda durmayı başarmışlar. Özellikler İngiliz komedi dizilerine karşı bir sevdim olduğunu saklamıyorum hiçbir zaman. Peki, The End of the F ing World komedi dizisi mi? Hayır tabi ki de.

End of the F***ing World sorunlu bir ergenlik geçiren iki gencin, nefret ettikleri hayatlarından kurtulup, kendi özgür yaşamlarını kurma çabalarını konu alıyor. Psikopat olduğunu iddia eden James, Alyssa’nın eski hayatlarından uzaklaşma fikrini onu öldürmek istediği için kabul eder. James’in planları istediği gibi gitmez ve bu ikili Bonnie and Clyde tarzı bir yolculuğa başlarlar.

Başrollerinde Jessica Barden ( Alyssa ) ve Alex Lawther ( James ) boy gösteriyor. Bu iki genç aktörün oyunculuklarını övmek gerekiyor. Depresif, sert, macera içinde olma arzusunu bizlere çok güzel veren karakter ayrıca dibine kadar da romantikler.

Depresif Bir Macera

Depresif bir maceraya dizisi diyebiliriz End of the F ing World için. Arka planında keşfedilecek cinsellik ve pedofili gibi konular anlatılırken aslında bir aile draması diyebiliriz.  Aileleriyle ve yaşadıkları toplumla sorunlu olan bu iki genç, çıkacakları yolda belki de olduklarını düşündükleri insan olmadıklarını öğreniyorlar. Ve bütün bunları kesinlikle ciddi bir tonda bizlere anlatmıyorlar. Anlatım diliyle insanları kendine çeken bir dizi…

Müzikler Harika

Evet, dizinin en sevdiğim kısımları tartışmasız müzikleriydi. Harika müzik seçimleri var dizinin. Duruma ve sahnelere oldukça uygun seçimler dizinin modunu oldukça tepeye çıkartıyor. Diziyi izlemeseniz bile iki sezonunda soundtracklerini dinlemenizi tavsiye ederim.

İlk Sezon mu İkinci Sezon mu ?

the end of the f***ing world

Bu sorunun cevabı benim için ilk sezon olacaktır. Sıfırdan bir maceraya başlamak, o maceranın olgunlaşmasını ve bitmesini beklemek benim için daha tatmin ediciydi. İkinci sezonda dizinin değişen tonuna çok da ayak uydurabildiğim söylenemez. İlk sezonunun tadını almakta zorlandım. Diziyi gerçekten sevsem de ikinci sezonun final sezonu olması gerektiğini düşünüyorum. Anlatacak çok fazla şeyi kalmadığını ve güzel bir final olduğu kanaatindeyim. Uzun lafın kısası End of the F***ing World, kara mizah seven herkesin seveceği türde bir dizi.

İlginizi Çekebilir : Netflix Bilim Kurgu Dizileri

BENZER YAZILAR

YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

POPÜLER YAZILAR

En İyi Bilim Kurgu Romanları

En iyi bilim kurgu romanları, daha doğrusu bizim  en sevdiğimiz bilim kurgu romanlarını sizler için derledik. Aradığınız bazı fiyatlar bu listede olmayabilir. Öncelikle en...

Gelmiş Geçmiş En İyi Gitaristler

Müzik dünyasının gelmiş geçmiş en iyi gitaristler listesi ile karşınızdayız. Gitarı adeta ağlatan biricik gitaristlerimiz için böyle bir liste yapmak için geç bile kaldık....

Gecenin Büyük Boşluğu – The Vast Of Night

Merhaba sevgili herseygeeki.com okurları. Bugün Amazon Prime seçkisine girmesiyle haberdar olduğumuz " The Vast Of Night " isimli bağımsız bilim kurgu filminin...